Po raz czwarty już odbyła się Gala konkursu artNoble 2015 dla najlepszych dyplomów z publicznych uczelni artystycznych, organizowana przez Fundację artHOLDING na VII Interdyscyplinarnym Festiwalu Sztuk w Żyrardowie. W 2012 r. wręczono statuetkę w kategorii Plastyka i po raz drugi w kategorii Muzyka.

Laureatką artNoble Plastyka 2015 została Nadia Świerczyna z Akademii Sztuk Pięknych z Katowic, osoby wyróżnione to: Anna Demidowicz z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i Jerzy Piątkowski z Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Laureatką artNoble Muzyka 2015 została Alina Adamski z Akademii Muzycznej w Łodzi, a wyróżnieni absolwenci to: Aleksandra Świderek z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i Martin Gregorius z Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Kuratorem artNoble Plastyka jest prof. ndzw. dr hab. Jan Tutaj, a kategorii Muzyka prof. ndzw. dr hab. Ewa Iżykowska-Lipińska.

W tym roku po raz pierwszy statuetki 1-Art otrzymały także zwycięskie Uczelnie. Jury konkursu stanowi grono ponad 40 wybitnych osobistości świata nauki, kultury i sztuki. W trakcie festiwalu odbyły się dwie debaty: I debata - „Planowanie ścieżki zawodowej studenta uczelni artystycznej w Polsce i za granicą”; II debata rektorska – Collegium Civitas „Student jako obywatel – co to dzisiaj oznacza w kontekście społecznym i kulturowym”. Gospodarze debaty: Jacek Rakowiecki, moderator: prof. Artur Krajewski (ASP Warszawa).

Więcej informacji o konkursie: www.artnoble.pl

artnoble 2

artnoble 3