Platforma Badań Artystycznych Wydziału Malarstwa serdecznie zaprasza na wystawę "Myślo-kształty" z udziałem Jakuba Woynarowskiego, Mai Starakiewicz, Agnieszki Piksy, Mikołaja Tkacza, która odbędzie się w ramach Copernicus Festival 2021: Wyobraźnia.

Wystawa, nawiązująca swoim tytułem do książki „Thought-Forms” (1901) Annie Besant i Charlesa Webstera Leadbeatera, odnosi się do pojęcia wyobraźni, rozumianej jako zdolność wyrażania różnorodnych treści w postaci obrazów. Problem wizualizacji wiedzy stanie się tematem prezentowanych esejów graficznych, przyjmujących takie formy jak naukowy diagram (Maja Starakiewicz i Jakub Woynarowski), filozoficzny komiks (Mikołaj Tkacz), czy słownik „gatunków i chwytów technicznych” (Agnieszka Piksa).

Wystawa jest częścią interdyscyplinarnego festiwalu badającego relacje między nauką a innymi dziedzinami kultury: Copernicus Festival, którego tegoroczna edycja odbywa się w dniach 18-23 maja. Hasłem przewodnim bieżącej odsłony festiwalu jest "wyobraźnia".

Wystawę "Myślo-kształty" można zwiedzać w formie wirtualnego spaceru.

Organizatorzy wystawy:

• Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
  • Centrum Kopernika
  • Fundacja Tygodnika Powszechnego
  • Platforma Badań Artystycznych Wydziału Malarstwa
  • Tygodnik Powszechny
  • Uniwersytet Jagielloński

Przy wsparciu:

• Kraków PL
  • Ministerstwo Edukacji i Nauki
  • Polskie Towarzystwo Reasekuracyjne
  • Templeton Religion Trust

Wystawę zwiedzać można bezpłatnie w dniach od 17 do 23 maja w Cricotece (ul. Nadwiślańska 11, Kraków), na poziomie -1. W poniedziałek 17 maja odbędzie się otwarcie wystawy dla osób z listy zaproszonych gości.