ars

W dniu 15 września br. odbyło się posiedzenie jury tegorocznej, VIII już edycji Nagrody Województwa Małopolskiego "Ars Quaerendi". Jest ona przyznawana za wybitne działania na rzecz rozwoju i promocji kultury w dziedzinach: 1. Twórczość artystyczna i użytkowa (muzyka, film, fotografia, sztuki plastyczne i użytkowe, taniec, teatr, rzemiosło artystyczne); 2. Upowszechnianie kultury; 3. Architektura i urbanistyka.

Jury przyznało 5 nagród; aż 3 z nich zdobyli artyści związani z naszą uczelnią:

W kategorii "Mistrz" – mgr Aleksandra Toborowicz z Wydziału Grafiki, w kategorii "Uczeń" - student IV roku Paweł Krzywdziak; wspólnie nagrodzeni zostali oni za projekt, "Radiomural" - typograficzny mural w przestrzeni miejskiej na ścianie budynku Telpod na Zabłociu.

W kategorii "Mistrz" – dr Małgorzata Walczak z Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, w kategorii "Uczeń" – mgr Marta Kamińska; wspólnie nagrodzone za projekt "Ocalić od zapomnienia - wybrane witraże średniowieczne z kolekcji polskich".

W kategorii "Mistrz" – prof. Adam Wsiołkowski z Wydziału Malarstwa, w kategorii "Uczeń" - jego asystent dr Marcin Kowalik; zdobyli oni również wspólnie nagrodę za będące już w trakcie realizacji projekty wydarzeń artystycznych: "Obraz w pigułce", "Z pracowni Profesora Adama W." i "66/33".

Uroczystość wręczenia nagród "Ars Ouaerendi" odbyła się 13 października w Sali Fontany Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

ars pikto