Zapraszamy do pobierania nowego numeru Niezbędnika Akademickiego, bezpłatnego czasopisma dla naukowców, dydaktyków i doktorantów. Do wiosennego numeru redakcja zaprosiła czołowych badaczy związanych z polityką naukową, w tym dr. hab. Emanuela Kulczyckiego, prof. UAM oraz dr. hab. Dominika Antonowicza, prof. UMK.

W numerze:

- uczelnie w systemie home office – Anna Pałyga pisze o narzędziach i rozwiązaniach przydatnych w czasie kwarantanny;

- ewaluacja 2.0 – wywiad z dr. hab. Emanuelem Kulczyckim, prof. UAM na temat ewaluacji jednostek naukowych;

- rady uczelni – artykuł podsumowujący półroczne badania nad działalnością rad prezentują eksperci od polityki naukowej z UMK: dr Marta Jaworska oraz dr hab. Dominik Antonowicz, prof. UMK;

- *Energia dla klimatu* – fragment bestsellera od Wydawnictwa Naukowego PWN;

- pożądane kompetencje w środowisku akademickim – wywiad z Bożeną Jamką-Czyż o rozwoju kompetencji w środowisku akademickim oraz misji Instytutu PWN.

Nowe wydanie dostępne na stronie Niezbędnika Akademickiego