Konkurs make me! jest kluczowym elementem Łódź Design Festival. Obecnie jest jednym z najpoważniejszych międzynarodowych konkursów dla młodych projektantów. Adresowany jest do desingerów, makersów, studentów i absolwentów, przede wszystkim kierunków artystycznych i projektowych, którzy rozpoczynają właśnie przygodę z tworzeniem obiektów o potencjale wdrożeniowym. Prace oceniane są dwuetapowo przez specjalnie dobrane, różnorodne w swoich zainteresowaniach jury. W pierwszej kolejności, na podstawie przesłanych formularzy, wybranych zostaje około 20 najlepszych zgłoszeń, które prezentowane są później podczas festiwalu na wystawie pokonkursowej. W drugim etapie jury przygląda się na żywo wyselekcjonowanym prototypom i wybiera zwycięzcę, który otrzymuje nagrodę główną: Paradyż Award 20,000 PLN. Najważniejszym celem make me! jest wyłowienie i wsparcie tych młodych projektantów, którzy są już gotowi do startu i mają dobry pomysł.

Wśród wyróżnionych w tegorocznym konkursie make me! znaleźli się przedstawiciele Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie:

Chmielarz Kinga – Latarnia

LATARNIA Kinga Chmielarz 1 ASP w Krakowie   LATARNIA Kinga Chmielarz 2 ASP w Krakowie

Fiter Gabriela – 1 Fala

1 Fala Gabriela Fiter 1 ASP w Krakowie   1 Fala Gabriela Fiter 2 ASP w Krakowie

Gierat Katarzyna – Utworek

Utworek Katarzyna Gierat 1 ASP w Krakowie   Utworek Katarzyna Gierat 2 ASP w Krakowie

Maziarz Łukasz – Hilarius

Hilarius Łukasz Maziarz 1 ASP w Krakowie   Hilarius Łukasz Maziarz 2 ASP w Krakowie

Pawlas Magda, Wysogląd Dominika – Robak

Robak Marmolada Design 1 ASP w Krakowie Robak Marmolada Design 2 ASP w Krakowie

Stanisz Marta – Rysowaki Toys