Pedagodzy Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP zostali członkami Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa.

Komitet liczy obecnie 143 osoby. Wśród nich znaleźli się:

• Dr hab. Jarosław Adamowicz, prof. ASP w Krakowie – konserwator dzieł sztuki, dziekan Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Krakowie. Jeden z czołowych w Polsce specjalistów od konserwacji rzeźby polichromowanej i wystrojów malarskich kościołów drewnianych. W swoim dorobku ma m.in. konserwacje wnętrz drewnianych kościołów w Dębnie Podhalańskim, Harklowej, Grywałdzie, Sromowcach Niżnych i Przydonicy. W latach 2015–2020 wraz z kierowanym przez siebie zespołem przeprowadził największą w całej historii tego zabytku, multidyscyplinarną konserwację jednego z najcenniejszych dzieł sztuki w Polsce – Ołtarza Wita Stwosza w bazylice Bazylika Mariacka w Krakowie.
  • Dr Paweł Boliński – konserwator dzieł sztuki, specjalista w zakresie konserwacji malarstwa ściennego, kierownik Pracowni Dokumentacji Konserwatorskiej Malarstwa i Rzeźby Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Krakowie. Zaangażowany w starania na rzecz odnowy polskiej spuścizny kulturowej na Ukrainie podejmowane przez Instytut Polonika przy udziale finansowym Ministerstwo Kultury I Dziedzictwa Narodowego. W ramach tych działań prowadzi od kilku lat konserwację malowideł ściennych Franciszka Ecksteina w dawnym kościele Jezuitów we Lwowie.

10 marca w Pałacu Prezydenckim nowi członkowie Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa odebrali z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy akty powołań w skład Komitetu.