Fundacja Muzeum Wojciecha Weissa po raz czwarty zorganizowała Zimowy Salon Młodych. Wśród laureatów znaleźli się studenci i absolwenci krakowskiej ASP.

Pierwszą nagrodę otrzymała Sylwia Walania (absolwentka Wydziału Rzeźby) za kompozycję rzeźbiarską „Maranata”. Drugą nagroda powędrowała do Oliwii Smoleń (studentki Wydziału Malarstwa) za obrazy z cyklu „Sen”. Trzecią nagrodę ex aequo otrzymały Aleksandra Kisiel (absolwentka Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki oraz studentka Wydziału Malarstwa) za obraz „Horror vacui” oraz  Julia Kuźniar (studentka Wydziału Malarstwa i Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki) za obraz „Relacja”.

Wyróżnione zostały: Aleksandra Bociańska (studentka Wydziału Malarstwa) za obraz „Wstyd”, Ewelina Pazowska (studentka Wydziału Malarstwa) za obraz „Harenda” oraz Ilona Karp (studentka Wydziału Malarstwa) za obraz „Kompozycja z jabłkami w trawie”.

Salony artystyczne to jedna z bardziej znaczących tradycji miasta Krakowa. Stanowią przegląd sztuki najbardziej aktualnej, obejmujący z reguły twórczość artystów z poprzedzającego roku. Salony, jak niewiele innych wystaw, dają możliwość śledzenia zjawisk artystycznych w ich szybkim procesie przemian, są pretekstem do odkrywania i śledzenia młodych talentów, do refleksji nad sztuką najnowszą i nad naszą własną, osobistą kondycją. Sztuka bowiem, w obliczu której stajemy, jest nie tylko wyrazem osobowości samego twórcy ale równocześnie zwierciadłem, w którym my jako społeczeństwo możemy i powinniśmy się przeglądać. Pandemia powoduje, że w tym roku Zimowy Salon Młodych dostępny jest jedynie online od 15 marca do 30 kwietnia 2021 r.