Konkurs Arting ma już 20-letnią tradycję. Przedmiotem tegorocznej edycji były projekty z zakresu wzornictwa przemysłowego obejmujące rozwiązania poprawiające funkcjonowanie człowieka i jego otoczenia zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i poszanowania energii. Łącznie na konkurs wpłynęło 64 projekty, których poziom oceniono jako wysoki. Wszystkie obejrzeć można było na wernisażu wystawy 29 grudnia 2015 r. w budynku Design Banku, podczas którego miało miejsce wręczenie nagród zwycięskim projektantom.

Jury konkursu wraz z Fundacją Ludzie-Innowacje-Design przyznało specjalne wyróżnienie "Laur arting" dla 19 projektów, które znalazły się na wystawie pokonkursowej. Wśród wyróżnionych znaleźli się studenci i absolwenci Akademii Stuk Pięknych im. Jana matejki w Krakowie z Wydziału Form Przemysłowych.

Zestaw koszy rowerowych Dió Sebastiana Chojkowskiego

Chojnowski

Qbik Magdaleny Palecznej

Paleczna

Odkurzacz dla stolarza z brykieciarką Arkadiusza Mayer-Gawrona

Mayer-Gawron

AIRFLY Natalii Mroszczyk

Mroszczyk1

Autonomiczny system komunikacji miejskiej Anny Piękoś i Łukasza Pisarka

Piękoś Pisarek

Lightapp Martyny Puchały

Puchała

Orange Lab Dominiki Wysogląd

Wysogląd

Fundacja wydała również Magazyn specjalny, w którym oprócz wszystkich prac konkursowych można znaleźć artykuły o projektowaniu zrównoważonym. Szczegóły na www.arting.flid.pl

Tegoroczną edycję konkursu, patronatem objął Prezydent Miasta Bielsko-Biała Jacek Krywult, a zorganizowała Fundacja Ludzie-Innowacje-Design wspólnie z Urzędem Miasta Bielsko-Biała.

Jury w składzie:

• Zbigniew Michniowski – Przewodniczący Jury (projektant wzornictwa)
  • prof. dr hab. Jerzy Ginalski – Wydział Form Przemysłowych ASP Kraków (projektant wzornictwa)
  • dr hab. Andzrzej Sobaś – Wydział Wzornictwa ASP Katowice (projektant wzornictwa)
  • Krzysztof Gieleciak – przedstawiciel Urzędu Miasta Bielsko-Biała (projektant wzornictwa)
  • Jacek Graś – przedstawiciel Fundacji Ludzie-Innowacje-Design (projektant wzornictwa)

Banner konkurs Miejsce w którym żyjemy

Źródło zdjęć: http://artingwystawa.flid.pl/

pikto miejsce w którym żyjemy