09 maja 2023 r.

Gratulacje dla Aleksandra Kaim. Studentka Pracowni Serigrafii na Wydziale Grafiki została tegoroczną Laureatką Grand Prix XIII Biennale Grafiki Error w Poznaniu!

Aleksandra Kaim otrzymała nagrodę za instalację graficzną pt. Stany (Nie)Zjednoczone, która – jako artystyczny dyplom licencjacki obroniony w 2021 roku – została stworzona w Pracowni Serigrafii pod kierunkiem promotora Stefana Kaczmarka.

W tym roku poznańskie Biennale Grafiki, odbyło się pod hasłem Error i poszerzyło swoją formułę o wydarzenia przeznaczone nie tylko dla studentów ale dla młodych artystów z Polski i Ukrainy wciąż studiujących lub będących absolwentami uczelni artystycznych. Nasi Studenci i Studentki wykazali się wspaniałymi sukcesami. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowane zostały prace i projekty graficzne autorstwa:

• Filipa Bruchnalskiego (absolwent Wydziału Grafiki z 2021 roku),
  • Konrada Gubały (student III roku JSM),
  • Aleksandry Kaim (studentka IV roku JSM),
  • Gosi Makockiej (studentka III roku JSM).

Wystawę można oglądać do 04 czerwca w Starym Browarze – Galeria na Dziedzińcu, Miejska Galeria Arsenał – przy ul. Szyperskiej 2.