Przedstawiciele Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie w składzie: JM Rektor, prof. Stanisław Tabisz, Kanclerz dr Jolanta Ewartowska, z-ca Kwestora mgr Hanna Dunajska podpisali dokumenty związane z zakupem nowej inwestycji ASP na ul. Syrokomli 21 w Krakowie.

Jest to nowe zadanie inwestycyjne związane z dalszą realizacją strategii rozwoju Uczelni i ciągłym polepszaniem infrastruktury oraz warunków dla osiągania celów edukacyjnych. Od 3 czerwca 2015 roku budynek przy ul. Syrokomli jest własnością hipoteczną Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Wszystko dzięki długotrwałym staraniom ze strony Uczelni oraz pomocy i wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie zakupiła budynek od Gminy Miejskiej Kraków.

ASP w Krakowie ul. Syrokomli 6