08 listopada 2022 r.

Cyrkularność - to temat przewodni najnowszego numeru magazynu "FORMY". Coś, co jeszcze niedawno wydawać się mogło fanaberią, utopijną teorią nieśmiało rozważaną w środowisku akademickim – staje się coraz bardziej realne, ekonomicznie uzasadnione i racjonalne.

Circular economy i circular design są jak do tej pory najbardziej kompleksową próbą odpowiedzi na globalne wyzwania takie jak zmiany klimatyczne, zmniejszanie bioróżnorodności, rosnące ilości odpadów i zanieczyszczeń. Mowa tu również o problemach społecznych, które wynikają z konsumpcyjnego modelu życia. W bieżącym numerze redakcja zebrała klika perspektyw, próbując pokazać circular design możliwie jak najszerzej.

Najnowszy numer czasopisma online "FORMY" dostępny jest tutaj

„Formy” to internetowe pismo o dizajnie wydawane przez Wydział Form Przemysłowych ASP w Krakowie. Publikuje recenzowane artykuły o charakterze problemowym – sześć esejów na kwartał. Na czasopismo składają się także Krótkie Formy redagowane przez zespół studencki – kilka tekstów miesięcznie.