Już jest nowy numer "Wiadomości ASP". Na okładce znajduje się "Koń trojański" Artura Bulsiewicza. Tę drewnianą sklejkę można było oglądać na wystawie inaugurującej działalność nowej Galerii ASP w Krakowie "Otwarte. Szkice artystów z kręgu Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie".

W kwietniowym numerze można znaleźć artykuły autorstwa Piotra Sztompki "Wolność i solidarność" oraz Janusza Krupińskiego "Interpretacje a inklinacje, inspiracje, intuicje, intencje…", a także prezentacje monograficzne Agnieszki Tes "Uobecnianie Niewidzialnego", Moniki Wanyury‑Kurosad "Przestrzenie wyobraźni" oraz Jagny Janickiej "Stworzyć własny świat".

W najnowszym numerze można przeczytać o wystawach m.in.: JM Rektora ASP, prof. Stanisława Tabisza "Mała retrospektywa. Malarstwo, rysunek, grafika", Anselma Kiefera w londyńskiej Royal Academy of Arts, chińskiego artysty Ai Weiwei, która odbywa się w Barcelonie, "100/4 Painters of Tomorrow", na której nie zabrakło polskich artystów tj. Pawła Śliwińskiego, Łukasza Stokłosy, Kingi Nowak i Ewy Juszkiewicz, wystawie Wydziału Intermediów ASP w Krakowie, wystawie malarstwa Wojciecha Kopczyńskiego, wystawie Bogumiły Książki "Kilka papierów".

Zapraszamy także do lektury artykułów na temat bieżących wydarzeń mających miejsce na ASP w Krakowie tj. wystawa "WiADAMości ASP" Adama Wsiołkowskiego, "Miłościarnia" studentów Pracowni Projektowania Książki ASP w Krakowie, "Dobre malarstwo" studentów Pracowni Malarstwa II na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie.

W "Wiadomościach ASP" można także zobaczyć relację z Pleneru Pustynia 2014, zapoznać się z informacją na temat: najnowszych dyplomów, zakończenia konkursu "Xawery Dunikowski XX/XXI" czy otwarcia nowej Galerii ASP w Krakowie.

Te i wiele innych ciekawych artykułów warto przeczytać w 69 numerze "Wiadomości ASP"

publikacje wiad

publikacje wiada