loga

W dniu 14.10.2015 roku, Pani Profesor Małgorzata Omilanowska, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, podpisała z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie umowę o dofinansowanie projektu pt. „Termomodernizacja wybranych budynków państwowych uczelni artystycznych – przygotowanie dokumentacji”.

Inwestycja jest realizowana z udziałem środków europejskich w ramach działania 9.3 Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej, priorytet IX Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność energetyczna, Programu Operacyjnego Infrastruktura
i Środowisko 2007-2013
.

Wartość całkowita projektu wynosi 2.365.913,80 zł, w tym dofinansowanie Funduszu Spójności: 1.988.304,89 zł.

W ramach projektu opracowane zostaną audyty energetyczne wraz z inwentaryzacją architektoniczno-budowlaną i dokumentacją projektowo-kosztorysową dla 28 budynków.

Jest to pierwszy etap założenia inwestycyjnego, którego celem jest wsparcie efektywności energetycznej i wykorzystywania odnawialnych źródeł energii w infrastrukturze publicznych artystycznych uczelni wyższych w Polsce oraz zmniejszenie zapotrzebowania i samego zużycia energii (oszczędność), a przez to zmniejszenie ogólnych kosztów eksploatacji.

Projekt jest realizowany w partnerstwie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 12 uczelniami z terenu całego kraju:

Akademią Muzyczną im Stanisława Moniuszki w Gdańsku

Akademią Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy

Akademią Muzyczną w Krakowie

Akademią Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu

Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Akademią Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

Akademią Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi

Uniwersytetem Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie

Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie

Akademią Sztuki w Szczecinie

Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu