Sylwia Solak studentka Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie będzie reprezentować uczelnię na III Akademickim Pucharze Polski we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Zawody krajowe i towarzyskie w WKKW odbędą się w dniach 30-31.05.2015 w KJ Facimiech koło Krakowa. Zapraszamy do kibicowania. Mnóstwo emocji, piękne konie i studentki w obcisłych spodniach – słowem dla każdego coś miłego – zapewnia Sylwia Solak.

WKKW to widowiskowe zawody, podczas których para koń-jeździec musi się zmierzyć nie tylko z konkurencją skoków ale również wykonać program dressage oraz pokonać cross, czyli przeszkody terenowe. Zawodnicy zmierzą się w konkursach od klasy LL do CNC 1.  Można poznać Birmę – niesamowicie inteligentną klacz na której będę startować, a dodatkowo naoddychać się na zapas świeżym powietrzem – zachęca Sylwia.

O swojej jeździeckiej pasji mówi tak: „Jeżdżę konno od 11 lat, czerpiąc z kontaktu z końmi odpoczynek, energię i inspirację do pracy. Od 2013 roku współpracuję ze świetną trenerką - Żanetą Niczyporuk, międzynarodową zawodniczką będącą w 20 najlepszych jeźdźców WKKW w Polsce. Wśród startów w zawodach o regionalnej randze mam na koncie I miejsce w zawodach w skokach w klasie LL w czerwcu 2014 oraz bezbłędne przejazdy również w zawodach skokowych w Madrycie w grudniu 2014, gdzie przebywałam na stypendium. Żartowaliśmy, że dzięki mojej obecności zawody stały się międzynarodowe. Należę do AZS ASP Kraków. Ciężko jest mówić cokolwiek o koniach, co nie brzmiałoby kiczowato, ale...razem z meduzami stanowią duet często nękający mnie w moich pracach artystycznych...”

Sylwia Solak jest studentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.  Ma na swoim koncie udział w kilku wystawach oraz kilka prestiżowych nagród.

Szczegóły o zawodach:

1. przygotowując się do zawodów