Przez trzy kolejne wieczory w Auli Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie odbywały się pokazy w ramach O!PLA 2018 czyli szóstej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji.

Organizatorzy zaprezentowali najlepsze polskie filmy animowane. Były to filmy profesjonalne, szkolne oraz program specjalny „Oh! People Love Animation” (laureaci Nagród Publiczności na festiwalach zagranicznych). Jurorami Festiwalu O!PLA była publiczność. Każdy, niezależnie od wieku, kto obejrzał film mógł go ocenić. Każdy głos miał znaczenie.

Pokazom filmów animowanych towarzyszyła dyskusja, w której udział  wzięli:

• Piotr Kardas - pomysłodawca i organizator O!Pla Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji
  • Olga Bobrowska - Festiwal StopTrik oraz Wydział Filmoznawstwa UJ
  • Robert Sowa - Kierownik Pracowni Filmu Animowanego ASP w Krakowie