Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie zorganizuje Open Eyes Art Festival, który odbędzie się w dniach 8 października – 19 listopada 2021. Open Eyes Art Festival będzie przestrzenią prezentacji wszelkich form i dziedzin sztuki: malarstwa, rzeźby, filmu, fotografii, grafiki, designu, intermediów, konserwacji, performance’u i innych.

Do konkursu mogą być zgłaszane STUDENCKIE PROJEKTY ZESPOŁOWE, międzywydziałowe lub międzyuczelniane: działania artystyczne, projektowe, konserwatorskie, wydarzenia naukowe i interdyscyplinarne (projekty, wystawiennicze, akcje artystyczne, warsztaty, prezentacje, performance, sympozja i inne).

Celem naboru jest stworzenie przestrzeni dla inicjatyw studenckich i artystycznej współpracy, tworzenie w duchu wolności artystycznej.

Nabór jest wolny od narzuconej tematyki. OPEN EYES ART FESTIWAL to otwartość dla kreacji i aktywności twórczej.

Priorytetem kwalifikacyjnym będzie przede wszystkim:

• odpowiednio opisana we wniosku jakość artystyczna projektu
  • walory oryginalności/nowatorstwa
  • oddziaływanie na środowisko studenckie
  • oddziaływanie społeczne

W naborze mogą brać udział studenci ASP w Krakowie, którzy w chwili składania wniosków mają status studenta ASP oraz doktoranci.

Przedłużamy nabór do dnia 30 czerwca 2021 włącznie na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nagrodami w konkursie jest dofinansowanie projektu do wysokości 10.000 zł.

Szczegóły dostępne są w regulaminie.