31 marca 2023 r.

Podczas Dni Otwartych Drzwi krakowskiej ASP, swoją działalność rozpocznie nowa, ogólnouczelniana galeria studencka ASAP. Będzie to miejsce wzajemnej wymiany doświadczeń oraz prezentacji prac osób studiujących w naszej akademii. Galeria ASAP mieści się w budynku głównym ASP na pl. J. Matejki 13, na 1 piętrze. 2 kwietnia o godz. 13 zapraszamy na wernisaż.

Galeria ASAP to miejsce dialogu, wspólnych inicjatyw opartych na widzialności oraz słyszalności wielu równoległych głosów i postaw artystycznych. Działalność galerii otworzy wystawa "Leżę i czekam aż sobie przypomnisz", która będzie dostępna od 02.04–02.05.2023

Gdy niepokój i lęk przybierają różne kształty trudno jest utrzymać formę. Wystawa prezentuje dziewięć sposobów na trzymanie formy w momencie, gdy wszystko jest płynne a granice między światami, ludźmi i nie-ludźmi zacierają się coraz mocniej. Czasem już trudno jest sobie przypomnieć co było na początku.

Artyści i artystki:

Tom Joris Baumann, Klaudia Dziurawiec, Julia Kuźniar, Ola Olszar, Ryszard Paradowski, Justyna Rusinek, Magdalena Tryba, Jakub Wójcik, Anna Maria Zuzela

Kuratorka: Magdalena Tryba

Dołącz do Zespołu ASAP:

Jesteś osobą studiującą w ASP w Krakowie (studia licencjackie, magisterskie, szkoła doktorska)? Odnajdujesz się w tworzeniu wystaw, masz w tym doświadczenie albo chciałabyś je zdobyć? Wypełnij ankietę, aby dołączyć do 11-osobowego Zespołu ASAP – grupy osób studiujących, które zarządzać będą Galerią ASAP. Termin na  wypełnienie ankiety - 15.04.2023

Ankieta: https://forms.gle/jiv4UDkX948dpFhHA

Zadania Zespołu ASAP:

• Tworzenie demokratycznej, horyzontalnej przestrzeni wystawienniczej prowadzonej przez osoby studiujące w ASP w Krakowie.
  • Cykliczne, programowo-organizacyjne spotkania zespołu ASAP.
  • Śledzenie bieżącej aktywności artystycznej wspólnoty studenckiej ASP.
  • Przyjmowanie studenckich projektów wystawienniczych i tworzenie na ich podstawie programu i kalendarium Galerii ASAP.
  • Opracowywanie koncepcji wystaw i ich realizacja (tworzenie tekstów, identyfikacji wizualnej, koordynacja, montaż i demontaż).
  • Promocja Galerii ASAP w mediach społecznościowych.