Uroczyste otwarcie Muzeum ASP miało miejsce 25 marca 2015 roku i zorganizowane zostało z myślą o promocji Muzeum wewnątrz Uczelni, tj. skierowanej do społeczności ASP im. Jana Matejki w Krakowie.

Otwarcia dokonał rektor, prof. Stanisław Tabisz.

Na nową siedzibę Muzeum przeznaczono dwa pomieszczenia po dawnej bibliotece międzywydziałowej na I piętrze Głównego Gmachu uczelni. Celem otwarcia było nie tylko zaprezentowanie koncepcji siedziby Muzeum oraz efektów wysiłków i różnorodnego zaangażowania wielu osób wiązanych z jej realizacją, ale też okolicznościowa integracja społeczności akademickiej.

Autorem nowej aranżacji pomieszczeń i ich adaptacji dla celów muzealnych został dr hab. Grzegorz Biliński z Wydziału Intermediów ASP. Założenia do adaptacji pomieszczeń mających służyć do wielu niezbędnych funkcji sprowadzono do dominujących dwóch: pracownianej i ekspozycyjnej. Do nich dostosowano nowoczesne wyposażenie intermedialne i oświetlenie. Zasadniczym elementem Otwarcia był pokaz prac studenckich ze zbiorów Muzeum ASP, młodzi muzycy z Zakopanego urozmaicili wydarzenie muzyką na żywo i śpiewem, a mały poczęstunek dopełnił całości programu. W spotkaniu uczestniczyło ponad sto osób.

·         Otwarcie Muzeum ASP w nowej lokalizacji

Uroczyste otwarcie Muzeum ASP miało miejsce 25 marca 2015 roku                                       i zorganizowane zostało z myślą o  promocji Muzeum najpierw  wewnątrz Uczelni,                                    tj. skierowanej do społeczności ASP im. J. Matejki w Krakowie.                                                                                           Otwarcia dokonał  rektor, prof. Stanisław Tabisz.

Na nową siedzibę Muzeum przeznaczono dwa pomieszczenia po dawnej bibliotece międzywydziałowej na I piętrze Głównego  Gmachu uczelni. Celem Otwarcia było nie tylko zaprezentowanie koncepcji siedziby Muzeum oraz efektów wysiłków i różnorodnego zaangażowania  wielu osób wiązanych z jej realizacją, ale też okolicznościowa integracja społeczności akademickiej.

Autorem nowej aranżacji pomieszczeń  i ich adaptacji dla celów muzealnych został                               dr hab. Grzegorz Biliński z Wydziału Intermediów ASP. Założenia do adaptacji pomieszczeń mających służyć do wielu niezbędnych funkcji sprowadzono do dominujących dwóch: pracownianej i ekspozycyjnej. Do nich dostosowano nowoczesne wyposażenie intermedialne i oświetlenie. Zasadniczym elementem Otwarcia był pokaz prac studenckich ze zbiorów Muzeum ASP, młodzi muzycy z Zakopanego urozmaicili wydarzenie muzyką na żywo i śpiewem, a mały poczęstunek dopełnił całości programu. W spotkaniu uczestniczyło ponad sto osób.