Już 28 kwietnia 2022 r. w Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu otwarta zostanie wystawa "Dowody osobiste", podczas której zostaną ogłoszone wyniki ósmego Konkurs Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów. Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie reprezentuje Zuznna Bodzoń z Wydziału Intermediów z pracą "Hiperlogicznie". Wydarzenie ma na celu m.in. wymianę doświadczeń pomiędzy uczelniami o różnorodnych modelach kształcenia w dziedzinie sztuki mediów oraz promocja ich absolwentów.

Tegoroczną wystawę zatytułowano "Dowody osobiste", a tworzą ją najlepsze realizacje dyplomowe wybrane przez komisje konkursowe na ośmiu polskich publicznych uczelniach artystycznych: w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.

Wystawie towarzyszyć będzie spotkanie konferencyjne "REKONESANS" oraz konferencja naukowa "GO!3D", organizowane przez Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na www.

Prace dyplomowe na wystawie:

• Zuzanna Bodzoń / Hiperlogicznie / Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
  • Krystyna Dobrzańska / Mapa ciała / Akademia Sztuki w Szczecinie
  • Monika Falkus / Powiedz TAK w wielkim stylu / Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
  • Maria Furtacz / Sacro Sarco. Zapraszam do wyjścia. / Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu
  • Krystyna Jędrzejewska-Szmek / VR LAB / Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
  • Alicja Klich / Sztuka już nie jest dla mnie / Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
  • Emilia Rodziewicz / Julki_na_Barykadach.avi / Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
    Jakub Stępień / Merboys / Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi