Na terenie Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego odbyło się spotkanie podsumowujące dotychczasową współpracę tej instytucji z krakowską ASP. Uczestniczyli w nim JM Rektor prof. Andrzej Bednarczyk i Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka. Za pełne zaangażowanie na rzecz wspólnego działania, w sposób szczególny, dziękujemy dyrekcji Szpitala: Michałowi Tochowiczowi, dr n. med. Annie Depukat, lek. med. Dorocie Wilanowskiej-Pardzie.

Po 9-ciu miesiącach od podpisania umowy o poszerzeniu i zacieśnieniu współpracy pomiędzy krakowską ASP i Szpitalem Klinicznym im. dr. Józefa Babińskiego można podziwiać efekty pierwszego większego wspólnego projektu – zaaranżowania przestrzeni Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Kraków Południe. To konkretne działanie realizowali studenci Wydziału Architektury Wnętrz pod kierunkiem prof. dr hab. Marka Błażuckiego oraz dr hab. Łukasza Sarnata – odpowiednio Dziekana i Prodziekana Wydziału Architektury Wnętrz. Ponadto w ramach współpracy z krakowską ASP studenci odbywali w Szpitalu praktyki inwentaryzacyjne, a także przygotowali projekty graficzne na potrzeby kampanii społecznych realizowane pod opieką dr Wojciecha Kapeli we współpracy z Panią Karoliną Załęgą - Wojewódzkim Ekspertem ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii Województwa Małopolskiego oraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia przy Szpitalu Klinicznym im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie.

Wszystkie strony wyraziły głęboką satysfakcję z dotychczasowej współpracy oraz chęć i zaangażowanie do jej dalszego rozwoju. W planie jest opracowane kompleksowego systemu informacji, w tym informacji wizualnej na terenie zabytkowego zespołu szpitalno-parkowego w Krakowie Kobierzynie oraz aranżacja wnętrz kolejnego budynku.