23 maja 2023 r.

Coś się kończy, zaczyna się coś… Zamyka się z wolna rozdział historii krakowskiej grafiki, pisany przy Humberta 3. Trwa jednak niezmiennie związek Wydziału Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych z profesorem Stanisławem Wejmanem, którego dowodem w czasie i przestrzeni będzie wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. 26 maja o godz. 17:00 zapraszamy na wernisaż (Wydział Grafiki ASP, ul. Humberta 3).

"Oczywiście, fenomenalne!", to jedyna odpowiedź na pytanie jakie dzieło wieńczyć może czas Wydziału Grafiki na ulicy Humberta? Będzie nim z pewnością wystawa prac wybitnego artysty, grafika, pedagoga, bez którego to miejsce na pewno nie byłoby tak wyjątkowe. Wyobraźnia, doświadczenie, talent i ogromna charyzma Profesora miały, mają i mieć będą niebagatelny wpływ na obecny kształt Katedry Grafiki Warsztatowej na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Czas trwania wystawy: 26 maja - 4 czerwca

Stanisław Wejman absolwent ASP w Krakowie, wybitny pedagog i profesor w Pracowni Miedziorytu, filar, wyrocznia oraz drogowskaz na Wydziale Grafiki, opiekun, promotor a także mentor wielu pokoleń grafików polskich i zagranicznych.