Sekcja ds. ewaluacji pragnie poinformować, że zakończył się podstawowy etap przeprowadzenia Uczelni przez proces oceny parametrycznej za lata 2017-2021. W wyniku przeprowadzonych działań, z przeszło 1600 prawidłowo opracowanych rekordów wprowadzono do systemu SEDN wymagane 751 indywidualne rekordy dla I kryterium (osiągnięcia artystyczne w ramach dyscypliny: sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki) oraz 4 karty opisu do III kryterium (nowe kryterium opracowywane na podstawie opisów związku między wynikami badań działalności naukowej w zakresie twórczości artystycznej a gospodarką, funkcjonowaniem administracji publicznej, ochroną zdrowia, kulturą i sztuką, ochroną środowiska naturalnego, bezpieczeństwem i obronnością państwa lub innymi czynnikami wpływającymi na rozwój cywilizacyjny społeczeństwa). W tym kryterium opisy wpływu zostały opracowane w oparciu o niżej wskazane 4 wybrane osiągnięcia naszych pracowniczek i pracowników, wyłonione z przeszło 20 propozycji (o doborze decydowały przede wszystkim udokumentowane dowody wpływu powstałe w okresie oceny, które są kluczowym elementem tego kryterium):

• Konserwacja Ołtarza Wita Stwosza dra hab. Jarosława Adamowicza (WKiRDS)
  • Maseczka Origami, dr hab. Anny Myczkowskiej-Szczerskiej (WFP)
  • Systemy heraldyczne dr hab. Barbary Widłak (WFP)
  • Publikacje Hawaikum/Smartobiekt/Nieswojość dr hab. Agaty Pankiewicz (WG)

Podsumowując możemy stwierdzić, że wszystkie działania związane z ewaluacją jakości działalności artystycznej zostały przeprowadzone terminowo i zgodnie z obowiązującymi przepisami, system SEDN nie naliczył żadnych sankcji za nieprawidłowości ani nie sygnalizował zastrzeżeń do wprowadzonych informacji, kończy to zasadniczy etap prac, obecnie eksperci powołani przez KEN przystąpili do oceny, która stanie się podstawą do nadania kategorii, będzie to miało znaczący wpływ na funkcjonowanie uczelni (kategorie powinny zostać zatwierdzone przez Ministra NiSW najpóźniej do końca lipca b.r.).

Przyznana kategoria jest konsekwencją aktywności artystycznej, ich rangi i zakresu rozpowszechnienia, ale również rzetelności i sumienności w sprawozdawaniu osiągnięć wszystkich dydaktyków, objętych procesem sprawozdawczym. Ze względu na organizację procesu przeprowadzenia oceny parametrycznej, w tym również przygotowania i selekcjonowania danych przesłanych do oceny, będzie ona również konsekwencją pracy osób zaangażowanych w ten proces. Wszystkim, którzy wsparli nas swoją pracą, energią i zaangażowaniem bardzo serdecznie dziękujemy!

prof. Łukasz Konieczko
pełnomocnik Rektora
ds. ewaluacji jakości działalności artystycznej