W środę 13 listopada 2019  o godz. 18.00  w auli ASP w Krakowie, odbędzie się  wykład Jana Mioduszewskiego pod tytułem "Patyk w sztuce" . Po wykładzie dyskusję po wykładzie poprowadzi Jakub Woynarowski.

patyk w sztuce 2

O wykładzie

Wykład à rebours. Autor nie bierze odpowiedzialności za jego oddziaływanie wychowawcze. Zamierza natomiast poruszyć wyobraźnię słuchaczy. Przepis? Trochę teatru, blagi i szczypta humoru. Celem wykładu jest ukazanie patyka w nowej perspektywie (innej niż podręcznikowa).  A także przygotowanie słuchaczy do samodzielnej zabawy: patykiem – rzecz jasna. W wykładzie przytoczone zostaną liczne przykłady ze sztuki polskiej, obcej, południowej i północnej, jaskiniowej (oh yeah!), ponadczasowej i nowoczesnej. Aż tyle na ten temat? Owszem: Im dalej w las, tym więcej drzew – jak mówi przysłowie – o patykach nie wspominając.

Jan Mioduszewski (1974) - Malarz, performer, twórca instalacji. Studiował w PWSSP w Łodzi, 1994-1996 i ASP w Warszawie, 1996-1999, na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Zbigniewa Gostomskiego. Od 2002 roku używa pseudonimu Fabryka Mebli. Zajmuje się m.in. problemem iluzji i mimesis oraz autotematycznymi rozważaniami na temat medium malarstwa; tworzy m.in „obrazy-meble”. Kieruje Pracownią Wiedzy o Działaniach i Strukturach Wizualnych na macierzystym Wydziale. Doktor habilitowany w dziedzinie sztuki, dyscyplinie sztuki piękne i konserwacja. Związany ze środowiskiem warszawskiej galerii lokal_30.

patyk w sztuce 1

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Organizatorzy:
Centrum Kopernika i Platforma Badań Artystycznych