08 listopada 2022 r.

Przyjdź na film do ASP. W ramach współpracy z Dyskusyjnym Klubem Filmowym „Rotunda” oraz Fundacją Etiuda&Anima, wyświetlimy „Pisklaki” w reżyserii Lidii Dudy.

Seans odbędzie się 16 listopada o godzinie 18:30, w głównym budynku Akademii (pl. J. Matejki 13) w sali nr 100 na I piętrze.

Film opowiada o pełnej fantazji charakternej Zosi, niepewnym siebie, wrażliwym Oskarze oraz niezależnej, ale nieśmiałej Kindze, którzy rozpoczynają naukę w szkole z internatem dla dzieci niewidomych i niedowidzących. Są jak pisklaki. Mają 7 lat i są zbyt mali, by opuścić rodzinny dom. W tak trudnych chwilach, jak rozłąka z rodzicami starają się sobie pomagać. Zabierają widza w podróż do świata dziecięcej empatii, artystycznej ekspresji, humoru i siły charakteru. Świata, w którym przyjaźń, miłość i bliskość z drugim człowiekiem są jak tlen, niezbędny by przeżyć najtrudniejsze chwile.

Po filmie spotkanie on-line z reżyserką Lidią Dudą.

Lidia Duda - jest zaangażowaną społecznie autorką reportaży, filmów i seriali dokumentalnych. Pracę w mediach zaczęła w TVP Katowice. Od początku specjalizowała się w tematach społecznych. Pod koniec lat 90. zaczęła współpracę z Ekspresem Reporterów, dla którego zrealizowała ponad 60 reportaży, a następnie z Redakcją Filmu Dokumentalnego i Reportażu TVP 2. W jej dorobku jest wiele znaczących, zmieniających rzeczywistość i wielokrotnie nagradzanych filmów dokumentalnych, m. in.: Tu wódka jest Bogiem, a wiara nałogiem (2001), Nie zgadzam się na świat, w którym żyją moi bohaterowie (2002), U nas w Pietraszach (2002), Herkules (2004), a także seriali dokumentalnych: Tylko tato (2003), Młode rekiny (2004-2005).