JM Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie prof. Andrzej Bednarczyk podpisał porozumienie na rzecz wspierania innowacji poprzez Program Erasmus +. Dla ASP oznacza to możliwość wykorzystania małopolskich podmiotów działających w różnych sektorach gospodarki do budowania nowoczesnego systemu kształcenia i do wzmacnia rozwój kompetencji zawodowych.

Dzięki Programowi Komisji Europejskiej (znanemu z wymian studenckich) będzie można także realizować międzynarodowe projekty innowacyjne, pomiędzy sektorem edukacji, biznesem i NGO. Program przyczyni się także do budowania i rozszerzania sieci współpracy międzynarodowej, synergii biznesu i nauki – a co za tym idzie – składania innowacyjnych projektów edukacyjnych, aby jeszcze lepiej wykorzystywać środki w ramach Programu Erasmus+.

Istotą porozumienia jest współpraca – utworzonego przez Narodową Agencję Programu Erasmus + i Europejski Korpusu Solidarności – Międzysektorowego Centrum Innowacji Erasmus + (InnHUB) z małopolskimi uczelniami, jednostkami samorządu terytorialnego, ośrodkami kształcenia zawodowego, szkołami oraz podmiotami gospodarczymi.

Porozumienie (w obecności Marszałka Województwa Małopolskiego) z Narodową Agencją Programu Erasmus+ i Europejskim Korpusem Solidarności podpisali Rektorzy i Prorektorzy 15 małopolskich uczelni, co miało miejsce 16 maja 2022 r. w Zakopanem podczas seminarium "Małopolska – wyzwania rozwojowe. Wyjście poza horyzont", którego organizatorem jest Fundacja GAP.