W 13. edycji konkursu na Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych 2021, organizowanego przez gdańską ASP, Nagrodę Rektorów - Grand Prix, otrzymała Karolina Cygnar za pracę pt. „Laboratorium życia”.

Karolina Cygnar uczęszczała do Pracowni Rzeźby II Wydziału Rzeźby, prowadzonej przez promotora nagrodzonej pracy dyplomowej, dr hab. Ewę Janus, prof. ASP,.

Z kolei Nagroda Krytyków powędrowała do rąk Eweliny Węgiel. Uhonorowana praca nosi tytuł „Ludzie stąd”.

Ewelina Węgiel kończyła studia na Wydziale Grafiki w Pracowni Fotografii I, prowadzonej przez dr hab. Agatę Pankiewicz, prof. ASP, pod której kierunkiem powstał nagrodzony dyplom.

W ramach konkursu przyznano również Nagrodę Specjalną, ufundowaną przez Instytut Somaesthetics And The Arts Center Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, której laureatem została Magdalena Banaś z wrocławskiej ASP.

W gdańskim konkursie, rozstrzygniętym 22 lipca br., biorą udział wybrani absolwenci kierunków i specjalizacji (fotografia, grafika artystyczna, instalacje, malarstwo, intermedia, performance, rysunek, rzeźba, ceramika, szkło artystyczne, tkanina artystyczna), wszystkich publicznych uczelni artystycznych.

Foto: Tomasz Kwiatkowski (Źródło: https://asp.gda.pl)