W środę, 7 marca 2018 r. w Małopolskim Ogrodzie Sztuki otwarto pokonkursową wystawę 5. Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz. Podczas uroczystości JM Rektor - prof. Stanisław Tabisz, Dziekan Wydziału Architektury Wnętrz - dr hab. Beata Gibała-Kapecka, prof. ASP, Dyrektor Teatru im. Juliusza Słowackiego - Krzysztof Głuchowski, Plastyk Miasta Krakowa - Agnieszka Łakomy oraz Czołowy Architekt Krakowa - Krzysztof Ingarden ogłosili wyniki Studenckiego Konkursu 5 Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz "mosspace re/in/venting".

Biennale ASP_w_Krakowie_01

Biennale ASP_w_Krakowie_02

Biennale ASP_w_Krakowie_03

Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

• Grand Prix 5 Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz indeks Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie dla Magdaleny Czuj
  • Nagroda fundowana przez Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie dla Anny Sosnal
  • Nagroda fundowana przez Dziekana Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie dla Magdaleny Jankowskiej
  • Wyróżnienie honorowe dla Edyty Ptasznik
  • Wyróżnienie honorowe dla Magdaleny Krzyżak
  • Wyróżnienie Plastyka Miasta Krakowa dla Justyny Jasek i Marii Anweiler

Wystawę pokonkursową można oglądać w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (Kraków, ul. Rajska 12) do 25 marca 2018 roku, codziennie w godzinach 10.00-18.00. Wstęp wolny.

Biennale ASP_w_Krakowie_08

Biennale ASP_w_Krakowie_07

Biennale ASP_w_Krakowie_09

5. Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz wpisane jest w program obchodów Jubileuszu 200-lecia istnienia Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy. Organizatorem Biennale jest Wydział Architektury Wnętrz krakowskiej ASP. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "RE/IN/VENTING" i stanowi formę rewizji ponowoczesnych wzorców dla kulturotwórczych przestrzeni. Zachęca do dialogu, otwarcia się na społeczności lokalne i stanowi odpowiedź na rosnącą potrzebę wielofunkcyjnych i wielokulturowych przestrzeni.

Do udziału w 5 Międzynarodowym Biennale Architektury Wnętrz zaproszono projektantów, pedagogów oraz studentów wyższych uczelni artystycznych i projektowych z kraju i zagranicy. Przestrzeń, w której prezentowane są prace konkursowe - Małopolski Ogród Sztuki - jest zarazem głównym tematem konkursu Biennale: "mosspace re/in/venting". Zaproszeni do udziału studenci polskich i zagranicznych uczelni artystycznych stanęli przed wyjątkowym wyzwaniem, jakim jest całościowe, wizyjne spojrzenie na funkcję i architekturę wnętrz Małopolskiego Ogrodu Sztuki, jego najbliższego otoczenia, obszarów przejściowych między wnętrzem a zewnętrzem, stworzenie architektonicznej wizji w kontekście misji i form działania instytucji, z poszanowaniem istniejących autorskich założeń bryły architektonicznej. Chodzi o wykreowanie nowej narracji przestrzennej budynku, nastawionej na interakcję, spotkanie, wymianę. Wyjątkową wartością tego przedsięwzięcia jest również fakt, że projekt koncepcyjny aranżacji MOS pozwala studentom wejść we wspólną przestrzeń twórczą z autorem budynku – czołowym architektem Krakowa – Krzysztofem Ingardenem.

Szczegółowy program 5. Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz dostępny jest na www.

Biennale ASP_w_Krakowie_04

Biennale ASP_w_Krakowie_05