30 maja 2023 r.

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac dzieci, które powstałych w ramach warsztatów  ELEMENTARZ MŁODEGO ARTYSTY oraz ELEMENTARZ MŁODEGO ARTYSTY Z JANEM MATEJKĄ. Uroczyste otwarcie ekspozycji w Galerii ASP Bronowice odbędzie się 1 czerwca w Dzień Dziecka o godz. 16.

Przez pierwszy semestr budowaliśmy warsztat twórczy poprzez zgłębianie artystycznych środków wyrazu, takich jak LINIA, KOLOR, FORMA, PERSPEKTYWA, ŚWIATŁO i KOMPOZYCJA. Drugi semestr poświęciliśmy twórczości Jana Matejki, patrona krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Idąc tropem poznanych w pierwszym semestrze środków artystycznych, poprzez LINIĘ, KOLOR, FORMĘ, PERSPEKTYWĘ I ŚWIATŁO, poznawaliśmy dorobek i warsztat malarski i rysunkowy Mistrza Jana Matejki. Zajęcia w formie doskonałej zabawy i praktycznych ćwiczeń artystycznych snuliśmy na kanwie wątków historycznych i biograficznych artysty.

Autorka warsztatów: Izabela Biela

Prowadzenie: Izabela Biela oraz Studenci i Studentki ASP: Ewa Dyga, Mateusz Cieszewski, Małgorzata Karkowska, Małgorzata Żywicka

Młode Artystki i Artyści:

Julia Brugge (7 lat), Barbara Burneta (11 lat), Mikołaj Czarnecki (9 lat), Helena Dalewska (7 lat), Kornelia Dalewska (7 lat), Gabi Dratwa (10), Dominika Dywan (9 lat), Liljana Dziedzic (8 lat), Ryszard Furdzik (9 lat), Karolina Gawlikowska (7 lat), Aleksandra Guzik (8 lat), Nikola Hus (11 lat), Jan Kaniewski (8 lat), Irena Kowalska (7 lat), Stanisław Kowalski (8 lat), Mirosława Kozaczka (8 lat), Aleksander Królikowski (9 lat), Róża Kutnik (8 lat), Adrianna Lelito (10 lat), Anna Likos (9 lat), Julia Łopuszko (8 lat), Jan Machura (12 lat), Maria Machura (10 lat), Milena Makówka (10 lat), Hipolit Mańkowski (7 lat), Blanka Mielech (10 lat), Klara Mielech (8 lat), Hanna Mikosz (7 lat), Olgierd Piechota (10 lat), Anna Pilch (8 lat), Artur Pilch (7 lat), Anishka Rajerdan (8 lat), Matylda Rzepa (8 lat), Daria Siwińska (7 lat), Tomasz Sokołowski (11 lat), Łucja Sowińska (8 lat), Weronika Sowińska (9 lat), Karol Sowiński (12 lat), Oliwia Stalinger (9 lat), Zuzanna Szafran (7 lat), Zofia Szokalska (10 lat), Martyna Ślazyk (9 lat), Hanna Warunek (10 lat), Pola Wicenciak (7 lat), Natalia Wicenciak (7 lat), Aleksander Wroński (7 lat), Nikodem Zalejski (8 lat)

Organizatorzy:

Galeria ASP w Krakowie,