Wczoraj odbyła się uroczysta prezentacja monet wyemitowanych przez Narodowy Bank Polski z okazji 200 - lecia Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.
Podczas uroczystości JM Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki prof. Stanisław Tabisz symbolicznie otrzymał monety od Katarzyny Basiak-Gały, Dyrektor Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego.

prezentacja monety 07

Pani Dyrektor odczytała też specjalny list Prezesa Narodowego Banku Polskiego, prof. Adama Glapińskiego.

glapinski list

Profesor Tabisz krótko i ciekawie przedstawił historię Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki, a następnie zaproszeni goście obejrzeli jubileuszowy film.

prezentacja monety 02

Nieprzewidzianą niespodzianką była wizyta braci Bractwa Kurkowego, którzy wręczyli JM Rektorowi Tabiszowi medal.

prezentacja monety 09

Pierwsze Medale 200 - lecia Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie otrzymali również Prorektor ds. Nauki i Spraw Zagranicznych dr hab. Bogdan Achimescu oraz Prorektor ds. Studenckich dr hab. Jan Tutaj.

prezentacja monety 10

Po uroczystości zaproszeni goście przeszli do foyer, gdzie otwarto wystawę „2x100”, której kuratorem jest Prorektor ds. studenckich dr hab. Jan Tutaj. Premiera wystawy "2x100" odbyła się we wrześniu 2018 roku w Sejmie RP .

prezentacja monety 15 620

Po otwarciu wystawy Pani Dyrektor i prof. Tabisz pokroili wspólnie złoty tort w kształcie monety.

prezentacja monety 17

Poniżej galeria zdjęć z uroczystości

Zdjęcia autorstwa Moniki Żarnowskiej