We wtorek, 26 stycznia 2016 r. w Galerii "Akademia w Bronowicach" odbył się wernisaż wystawy "Pro publico...". Wystawa przedstawia prace studentów z Rady Samorządu Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Wśród artystów znaleźli się przedstawiciele Wydziału Form Przemysłowych: Sonia Furmanek, Wydziału Grafiki: Krzysztof Walencik, Filip Handzel, Tomasz Śliwa, Nastazja Ciupa i Barbara Kosakowska, Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki: Paulina Krupa, Katarzyna Żebracka i Patrycja Kucharzyk, Wydziału Malarstwa: Mateusz Grymek, Izabela Liżewska i Paulina Niemczyk oraz z Wydziału Rzeźby Bartosz Banasik i Olga Śliwa.

Inicjatorem projektu jest Prorektor ds. Studenckich, a zarazem kurator Galerii "Akademia w Bronowicach" dr hab. Jan Tutaj, prof. ASP, który we wstępie do katalogu towarzyszącemu wystawie napisał: "...Mamy szczególną satysfakcję przedstawić prace kilkunastu osób, studentów nie tylko utalentowanych artystów ale i wykazujących organizacyjne i społeczne przymioty, których dorobek godny jest zauważenia a postawa ich autorów zasługuje na docenienie, pokazując, że talent i pracowitość można świetnie łączyć z szerszym zaangażowaniem wspierając nie tylko własną karierę artystyczną..."

Oficjalnego otwarcia wystawy dokonali JM Rektor ASP w Krakowie, prof. Stanisław Tabisz oraz Prorektor ds. Studenckich, dr hab. Jan Tutaj, prof. ASP zaś w imieniu artystów głos zabrała Paulina Krupa - Przewodnicząca Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego ASP w Krakowie - która zwróciła uwagę, iż wystawa powstała z inicjatywy osób, które pośród różnorodnych działań związanych z tzw. funkcjami "samorządowymi" nieustannie tworzą w szerokim tego słowa znaczeniu.

Wystawa "Pro publico..." jest już jedenastą wystawą w historii działalności Galerii „Akademia w Bronowicach” i potrwa do 3 marca 2016 r. Galeria jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-21.00 oraz w soboty i w niedziele w godz. 9.00-21.00 i znajduje się na I piętrze Galerii Bronowice na ul. Stawowej 61.

pikto Pro publico