Od 7 do 11 maja 2018 r. na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie gościł prof. Marco Garaude Giannotti z Universidade de Sao Paulo w Brazylii. Wizyta odbyła się dzięki programowi Erasmus+ International Credit Mobility. Prof. Marco Garaude Giannotti miał okazję prowadzić zajęcia na Wydziale Form Przemysłowych w Pracowni projektowania przestrzeni i barwy na temat modernistycznego ruchu w sztuce brazylijskiej oraz architekturze i projektowaniu.

Marco Garaude Giannotti

Podczas swojego pobytu prof. Marco Garaude Giannotti zwiedził także Wydział Malarstwa oraz spotkał się z JM Rektorem prof. Stanisławem Tabiszem oraz Prorektorem ds. Nauki i Spraw Zagranicznych prof. Bogdanem Achimescu w celu omówienia planów współpracy naukowej i wymiany akademickiej pomiędzy Akademią Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie i Universidade de Sao Paulo.

Profesor Marco Garaude Giannotti jest malarzem i od roku 1998 profesorem w Szkole Komunikacji i Sztuki Uniwersytetu w Sao Paulo. Ukończył studia na tym samym uniwersytecie w zakresie nauk społecznych. Jest laureatem nagrody Stowarzyszenia Krytyków Sztuki Paulista (Associacao Paulista dos Criticos de Arte APCA).

pikto Marco Garaude Giannotti