Film animowany, praca dyplomowa z roku 2017 wykonana pod opieką prof. Krzysztofa Kiwerskiego.

[…] Z  Schulzowych Sklepów  cynamonowych wyjęłam  motyw  nocnej  wędrówki  przez miasto,  motyw  labiryntu i oniryczną atmosferę. Te aspekty nałożyłam na historię Podgórza, która  stała  się niejako  kanwą  fabularną  filmu.  Doszedł  do  tego wszystkiego  aspekt historyczny miejsca, który jest odpowiedzialny za jego niesamowitość. Podgórze jest czymś na  kształt  mitycznej krainy  dzieciństwa  Schulza - z  jednej  strony  jest  fragmentem miasta jak każdy inny, z drugiej - wyróżnia się dlatego, że ma dla tych, którzy pamiętają, co  tutaj  się  wydarzyło.

[…] Podgórze ma cały zastęp swoich genii loci - w każdej obdrapanej bramie, w każdym nadszarpniętym  zębem czasu pękniętym murze. W każdej zapyziałej, śmierdzącej klatce schodowej. Na każdym zakurzonym  strychu. Pod każdą obluzowaną chodnikową płytką. W każdym skrzypiącym zawiasie drzwi do kamienicy. U zbiegu Rękawki i Limanowskiego, gdzie zawsze pachnie leśnym jeziorem. W kościółku świętego Benedykta. Pod czerwonymi cegłami fortu. Na  krześle na Placu Bohaterów Getta. W Aptece Pankiewicza. Na czubku Kopca. W willach przy Parkowej. Na Starym Cmentarzu. W Parku Bednarskiego. W kamieniołomie Libanów. Na terenie  obozu w Płaszowie. Na Solnej. Na Celnej. Na Targowej. Na Węgierskiej. Na Tarnowskiego. Na Dąbrówki. Na Smolki.

Więcej informacji o pracy na stronie dyplomu: http://www.intermedia.asp.krakow.pl/dyplomy/wanderlust