38 wyjątkowych par – artysta i krytyk - zakwalifikowało się do wystawy RE-AKCJE 3 (Gdańsk – Kraków). Twórcze duety wywodzą się z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zanim ich dzieła zobaczymy na wystawie w Gdańsku i Krakowie, już teraz możemy się z nimi zapoznać na Facebook.

Na początku stycznia 2015 roku Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Galeria Studencka START , Międzywydziałowy Instytut Nauk o Sztuce oraz Interdyscyplinarne Koło Artystyczno-Naukowe IKAN ogłosiły nabór zgłoszeń do wystawy RE-AKCJE 3. Opiera się ona na koncepcji: artysta – krytyk, a podstawowym elementem weryfikującym dobór prac na wystawę jest tekst opisujący wybraną pracę.

Technika oraz rodzaj zgłaszanych prac były dowolne - malarstwo, rysunek, grafika, rzeźba, instalacja, wideo, wizualizacje, projekty multimedialne, fotografie, dokumentacje prac w przestrzeni, etc. W krakowskiej ASP zgłoszeń mogli dokonywać studenci, doktoranci i wykładowcy.

Wyboru prac na wystawę dokonali:
-  ze strony Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku: Anna Reinert – opiekun merytoryczny Galerii Studenckiej START, Paulina Jackowska – przedstawicielka Galerii Studenckiej START, Anna Włodarska – MINoS – Laboratorium Badawcze +/- ∞.
- ze strony Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie: dr hab. Jan Tutaj - Prorektor ds. Studenckich, prof. Zbigniew Bajek – Kierownik Katedry Interdyscyplinarnej na Wydziale Malarstwa, Kierownik Pierwszej Pracowni Interdyscyplinarnej, Mateusz Grymek – Przewodniczący Interdyscyplinarnego Koła Artystyczno-Naukowego (IKAN), Przewodniczący Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego Wydziału Malarstwa, Izabela Liżewska - Wiceprzewodnicząca Interdyscyplinarnego Koła Artystyczno-Naukowego (IKAN), Wiceprzewodnicząca  Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego Wydziału Malarstwa.

Dziś znamy już nazwiska osób zakwalifikowanych do wystawy RE-AKCJE 3 (Gdańsk-Kraków).
Z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie wśród wybrańców znaleźli się:

• Biela Izabela (studia doktoranckie)/ Mateusz Grymek
  • Ciborowska Maria/ Kalina Horoń
  • Fundowicz Natalia/ Paulina Niemczyk
  • Grymek Mateusz/ Karolina Woźniak
  • Guła Dominika/ Krystyna Kania
  • Kania Krystyna/ Dominika Guła
  • Kościsz Magdalena/ Julia Marczukiewicz
  • Kościsz Magdalena/ Władysław Markowski
  • Kowal Justyna/ Martyna Kielesińska
  • Kowal Justyna/ Magdalena Kościsz
  • Kowal Justyna/ Julia Marczukiewicz
  • Kowal Justyna/ Jan Szklarski
  • Liżewska Izabela/ Małgorzata Goździk
  • Markowski Władysław/ Justyna Kowal
  • Niemczyk Paulina/ Natalia Fundowicz
  • Stala Szymon/ Adrianna Skibiak
  • Śliwa Olga/ Dariusz Nowak
  • dr Zemanek Joanna/ Paulina Jawień

Z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku są to:

• Michalina Brokos/Natalia Zięba
  • Dolega Zuzanna/Urszula Kulczyk
  • Graniczkowska Joanna/Przemek Garczyński
  • Jagiełło Agnieszka/Natalia Gozdowska
  • Kałużna Antonina/Marta Mróz
  • Kliszewska Karolina/Zuzanna Dolega
  • Kowalewska Edyta/Agnieszka Majewska
  • Łaniewska Ilona/Sylwia Zdzichowska
  • mgr Machnio Justyna/Piotr Paluch i Szymon Sawicki
  • Majewska Agnieszka/Edyta Kowalewska
  • Michalska Weronika/Sebastian Pędzich
  • mgr Milczarczyk Paula/mgr Diana Ronnberg
  • Muśko Emilia/Antonina Kałużna
  • Rzońca Agnieszka oraz Wichnowski Maciej/ Michał Wirtel
  • Skibiak Adrianna/Szymon Stala
  • Wirtel Michał/ Maciej Wichnowski
  • Wrzeszcz Anita/praca zespołowa: Aleksandra Kujawa, Adrianna Lewandowska, Marta Ostrowska
  • Zdzichowska Sylwia/Paulina Jackowska
  • Zięba Natalia/Michalina Brokos
  • Piasecka Agnieszka/Małgorzata Awiorko i Joanna Patan

Wystawa RE-AKCJE 3 w Gdańsku odbędzie się na Wydziale Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych, w terminie: 19.03 – 30.04.2015, natomiast w Krakowie wystawa RE-AKCJE 3 odbędzie się w Galerii Promocyjnej Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w terminie 08-22.05.2015.

Już teraz można oglądać wybrane prace i zapoznać się z ilustrującymi je tekstami na Facebooku.

Gratulujemy i zapraszamy na FB oraz na wystawę.

Reakcje 3 ASP w Krakowie