Wystawa "PrzeHISTORIA sztuki!", której wernisaż miał miejsce w Galerii Bronowice, prezentuje prace dzieci – uczestników i uczestniczek warsztatów artystycznych inspirowanych zagadnieniami z historii sztuki. Autorką cyklu twórczych spotkań dla najmłodszych jest Izabela Biela specjalistka od uaktywniania twórczego potencjału i pracy z dziecięcą wyobraźnią. W prowadzeniu warsztatów asystują studentki i studenci Edukacji artystycznej Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie: Dorota Burtan (II rok), Ewa Dyga (II rok), Mateusz Ciszewski (III rok), Anna Mendera (III rok).

Wernisaż odwiedził JM Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie prof. Andrzej Bednarczyk – pasjonat twórczości najmłodszych artystów. Wyraził podziw dla prac prezentowanych na wystawie. Opowiedział także o początkach swojej drogi artystycznej. Podkreślał jak istotny potencjał zawiera w sobie dziecięca wyobraźnia i nieskrępowana pasja twórcza.

Na ekspozycji można zobaczyć między innymi gliniane figurki naśladujące kształty paleolitycznej Wenus, zatopione w czerwieni kolażowe przedstawienia starożytnego Rzymu, pozłacane monety, bogato zdobione niebo Bizancjum, szablony starożytnych waz i spektakularny, zbudowany z rysunków dzieci, kolorowy kolaż pełen instrumentów i bohaterów powstałych pod wpływem opowieści o chrześcijańskich sarkofagach.

Wernisaż odbył się w sobotę 9 kwietnia o godz. 15.00. Wystawa w Galerii ASP Bronowice potrwa do 9 czerwca. Zapraszamy do jej zwiedzania od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-21.00 oraz w soboty od 9.00 do 21.00!

przeHISTORIA SZTUKI!
9.04-9.06.2022
Wystawa prac dzieci powstałych w ramach warsztatów artystycznych Izabeli Bieli, inspirowanych
historią sztuki