Ekspozycja Rzeźby Pawła Orłowskiego "Przeszłość Przyszłości" w Galerii Wydziału Rzeźby (20 stycznia 2021 - 12 lutego.2021) jest drugą odsłoną wystawy o tym samym tytule zorganizowanej przez Muzeum ASP i Wydział Rzeźby Akademi Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, otwartej w Muzeum ASP 9 grudnia 2020 r. i wciąż dostępnej.

przeszlosc przyszlosci plakat

Wystawa jest artystycznym dialogiem rzeźbiarza z przeszłością, którą między innymi reprezentują muzealia ASP. Gipsowe odlewy rzeźb antycznych, dominujące od dziesięcioleci w korytarzach gmachu głównego Akademii, wpisały się w pamięć wielu absolwentów naszej Uczelni. W Galerii Wydziału Rzeźby, w kolejnej odsłonie projektu, zaprezentujemy tzw. "małą formę" rzeźbiarską. Ostatnia część wydarzenia planowana jest na maj - w Noc Muzeów.

Kuratorkami wystawy są dr hab. Ewa Janus i dr Magdalena Szymańska.

Wystawa trwa do 28 maja 2021 i obejmuje:

• Galerię Wydziału Rzeźby (Uwaga! Tylko do 12.02.),
  • hol przy portierni, półpiętro „Medyceuszy”, korytarz I p.
  • Muzeum ASP.

W pomieszczeniach zamykanych czynna jest w godzinach pracy Muzeum tj. od 8.00 do 16.00.

Zainteresowanych wejściem do Galerii Wydziału Rzeźby prosimy o kontakt z Muzeum ASP. tel. wewn. 129, tel. kom. 506 803 190

Wszystkie wydarzenia będą streamowane na fanpage Muzeum ASP. W przygotowaniu jest wirtualne oprowadzanie po wystawie oraz skaning 3D ekspozycji, a także wydarzenia towarzyszące.

Zachęcamy do śledzenia wydarzeń na naszym fb.