Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie po raz czwarty zorganizowała "Konkurs na Dzieło 2017", którego celem jest promocja środowiska studenckiego oraz wspieranie wyróżniających się indywidualności twórczych. Konkurs ma charakter cykliczny. Odbywa się co dwa lata a patronat sprawuje JM Rektor krakowskiej ASP, prof. Stanisław Tabisz.

W tegorocznej edycji konkursu przyznano sześć nagród:

• I miejsce - Natalia Nowicka
  • II miejsce - Daria Pałka
  • III miejsce - Alicja Biedrzycka

Wyróżnienia otrzymali:

• Adam Żądło
  • Martyna Kielesińska
  • Mateusz Sarzyński

Pokonkursową wystawę można oglądać w Galerii Promocyjnej od 11 grudnia 2017 r. Koordynatorem "Konkursu na Dzieło" jest Przemysław Broszko, Wiceprzewodniczący Rady Samorządu Studenckiego krakowskiej ASP.

W wystawie udział wzięli: Paulina Antolak, Alicja Biedrzycka, Weronika Cyganik, Karolina Cygnar, Adrianna Foryś, Anna Grochowska, Filip Handzel, Martyna Hołda, Martyna Kielesińska, Kamil Klonowski, Natalia Ledzianowska, Mirosław Mlkvik, Weronika Mordel,Natalia Nowicka, Daria Pałka, Alicja Pyrkosz, Edward Petrasheskyn, Matylda Polak, Mateusz Sarzyński, Anna Skrzypczyk, Kamil Sosin, Dawid Szymczyk, Olga Śliwa, Joanna Tochman, Sylwia Walania, Justyna Wiśniowska, Adam Żądło, Paulina Żmuda, Konrad Żukowski.

Wystawie towarzyszył katalog, w którym we wstępie dr hab. Jan Tutaj, prof. ASP pisze: "...Konkurs w swym podstawowym założeniu ma dawać szansę "wyłowieniu" ponadprzeciętnych twórczo postaw, rodzących się osobowości, ambitnych i kreatywnych indywidualności, które nie zawsze są w stanie dostatecznie dobrze ujawnić się w trakcie "pracownianej" dydaktyki i regularnych przeglądów... Tegoroczna edycja pozwoliła na zaprezentowanie prac kilkudziesięciu autorek i autorów szeroko reprezentując sztuki piękne, począwszy od malarstwa, przez grafikę i rysunek na działaniach filmowych kończąc. Przekazane do konkursu prace ujawniają zarówno szerokie zainteresowania tematyczne jak również bogate zróżnicowanie formalne, rozpiętość warsztatu oraz wielorako przejawianą wrażliwość i estetyczną tożsamość..."

Dzielo 2017_1

Dzielo 2017_2