Zakończenie Roku Kobiet z ASP, które miało odbyć się w Kinie Kijów ze względów bezpieczeństwa, jakie podjęto w związku z narastającym zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2, zostało odwołane. Zaplanowane wydarzenia, jakim był pokaz filmu "Siłaczki" w reż. Marty Dzido i Piotra Śliwowskiego oraz spotkanie z aktorkami Teatru Bagatela nie odbyło się. Jednak obecna sytuacja kwarantanny domowej stała się sprzyjająca do utworzenia hasła dotyczącego "Roku Kobiet na ASP" w Wikipedii.

rok kobiet z asp 580

Strona zawiera sprawozdanie z przeprowadzonych spotkań, warsztatów czy wystaw i inicjatyw jakie powstały w ramach Roku Kobiet z ASP. Jest również wiele przypisów, które prowadzą do stron informujących o opisanych wydarzeniach, czy do licznych zdjęć dokumentujących. Autorką hasła jest inicjatorka obchodów jubileuszu stuletniej obecności kobiet w Akademii Iwona Demko, która po warsztatach z edycji Wikipedii zorganizowanych w ramach Roku Kobiet, stała się aktywną wikipedystką, tworzącą nowe hasła o pierwszych studentkach krakowskiej ASP.
Do tej pory utworzyła hasła o:
Zofii Baltarowicz-Dzielińskiej, Natalii Milan, Joannie Grabowskiej, Marii Gutkowskiej Marii Fromowicz, a także o Marii Niedzielskiej, o Szkole Sztuk Pięknych dla Kobiet Marii Niedzielskiej. Uzupełniła hasła: Olga Niewska, o rzeźbie Olgi Niewskiej "Kąpiąca się", Wyższe kursy dla Kobiet, Zofia Woźna, Janina Reichert-Toth czy Teofila Certowicz.

Więcej na stronie Wikipedii https://pl.wikipedia.org/wiki/Rok_Kobiet_z_ASP

Zapraszamy