16 listopada 2022 r.

Z okazji 200. Rocznicy Roku Polskiego Romantyzmu w Instytucie Polskim w Rzymie odbył się uroczysty koncert „Ballady i romanse” z oraz inauguracji wystawy plakatów. Ekspozycja zatytułowana „Romantyzm-plakat” prezentuje prace dydaktyków i studentów Wydziału Form Przemysłowych.

Inauguracja wystawy zgromadziła prace laureatów konkursu im. prof. A. Wodnickiego, jednego z założycieli Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie oraz prace pokonkursowe pedagogów Katedry Komunikacji Wizualnej Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie.

Ekspozycja wpisuje się w obchody Roku Polskiego Romantyzmu uzyskując patronat Muzeum Literatury im. A. Mickiewicza w Warszawie.

Koncert Ballady i Romanse w wykonaniu polskiego śpiewaka operowego -  Roberta Gierlacha, przy akompaniamencie włoskiej pianistki Mariny Cesarale, zorganizował Narodowy Instytut Muzyki i tańca NIMiT i Instytut Polski w Rzymie w ramach programu Instytutu Adama Mickiewicza „44 x Mickiewicz” oraz sezonu koncertowego Europa in Musica organizowanego przez rzymski klaster EUNIC i Konserwatorium Santa Cecilia.