Biblioteka Główna Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich pracowników i studentów krakowskiej ASP na cykl szkoleń poświęconych dwóm bazom firmy EBSCO – Art & Architecture Source oraz OnArchitecture zakupionym przez naszą Uczelnię.

Art & Architecture Source to obszerna baza pełnotekstowa w zakresu architektury i sztuki przeznaczona na potrzeby różnych użytkowników – architektów, badaczy sztuki, artystów i studentów. Obejmuje szeroki wachlarz tematów związanych ze sztuką, od architektury i projektowania architektonicznego aż po sztukę użytkową i komercyjną. Zawiera pełne teksty ponad 770 czasopism naukowych i prawie 220 książek oraz szczegółowe indeksy i abstrakty wiodących czasopism naukowych, popularno-naukowych i publikacji branżowych, kolekcję ponad 63.000 obrazów z bazy Picture Desk i innych źródeł, wiele publikacji nie tylko w języku angielskim, ale i francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim i holenderskim, podcasty z wiodących muzeów dotyczące artystów i ich prac i wiele innych źródeł. Tematyka bazy obejmuje: architekturę i historię architektury, projektowanie wnętrz, projektowanie terenów zielonych, wzornictwo przemysłowe, sztukę i historię sztuki, fotografię, grafikę, sztukę współczesną, archeologię, projektowanie kostiumów, rękodzieło, sztukę użytkową i sztukę ludową, sztukę i produkcję filmową i telewizyjną, muzealnictwo, malarstwo, sztukę drukarską, rzeźbę, projektowanie mody, materiały video i wiele innych.

OnArchitecture to unikalna kolekcja oryginalnych filmów video stworzonych, aby wspierać edukację na studiach architektonicznych, projektowych oraz pokrewnych związanych ze wzornictwem, urbanistyką i szeroko pojętą sztuką. OnArchitecture przedstawia elementy architektury oraz wywiady z wpływowymi architektami z całego świata, którzy opowiadają o swojej pracy, procesie tworzenia projektu oraz roli ich pracy we współczesnym społeczeństwie. Zasoby wizualne OnArchitecture są wzbogacone o istotne informacje (specyfikacja techniczna itd.) na temat przedstawianych budynków i instalacji. Kolekcja dodatkowo zawiera aktualne dane biograficzne architektów i projektantów, których prace są przedstawiane.

Terminy szkoleń:

• 12 kwiecień 2022 r. (wtorek) – godz. 9.00
  • 13 kwiecień 2022 r. (środa) – godz. 9.00
  • 21 kwiecień 2022 r. (czwartek) – godz. 9.00
  • 22 kwiecień 2022 r. (piątek) – godz. 9.00

Wszystkie szkolenia odbywać się będą na platformie TEAMS – linki do każdego terminu szkolenia zostaną wysłane do pracowników i studentów ASP drogą mailową.

Pracownicy Biblioteki Głównej ASP bardzo chętnie udzielą szerokiej pomocy i wszelkich wyjaśnień dotyczących szkoleń.