IV Dni Kariery Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Znak Pro Arte

W dniu 20 listopada na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie odbyło się spotkanie z partnerami Programu Stażowego „St.art”, organizowane w ramach IV Edycji Spotkań PRO ARTE- sztuka przedsiębiorcza.

Było to podsumowanie 4-letniego programu staży zrealizowanego na ASP w latach 2009-2012. W tym czasie 200 studentów ASP odbyło staże w 70 – ciu podmiotach rynku kreatywnego. Wśród partnerów programu stażowego były instytucje kultury, organizacje pozarządowe, firmy i korporacje, prowadzące działalność nie tylko w Krakowie, ale też w innych miastach, głównie Małopolski. 63% stażystów otrzymało ofertę dalszej współpracy lub nawiązało kontakty zawodowe. Inni pozyskali wiedzę i umiejętności, które zaprocentują z pewnością w przyszłości. Podczas spotkania Rektor Akademii, prof. Stanisław Tabisz, wręczył podziękowania osobom, które w sposób szczególny przyczyniły się do realizacji staży i rozwoju programu.

Program Stażowy „St.art” jest realizowany w latach 2009-2012 na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie w ramach projektu „Sztuka przedsiębiorcza – rozwój współpracy z przedsiębiorcami jako element programu rozwoju uczelni” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

spotkanie proarte

spotkanie proarte2