12 maja 2023 r.

Krok po kroku utrwalamy kulturę włączającą w naszej uczelni. Uczymy się od innych i dzielimy naszymi doświadczeniami. Naszym celem jest ASP - równa, dostępna, otwarta i bezpieczna dla wszystkich. Ostatnio w naszej Akademii odbyło się spotkanie rzeczników ds. etyki z krakowskich uczelni.

Na spotkaniu networkingowo-edukacyjnym gościliśmy osoby, które na uczelniach odpowiadają za równe szanse, bezpieczeństwo, prawa osób studiujących i szeroko rozumiana etykę.

"To było owocne spotkanie, pełne szczerych rozmów i ważnych dla nas wszystkich lekcji. Cieszę się, że możemy być częścią Akademickiej Sieci Bezpieczeństwa i Równości. To daje nam bardzo dużą wartość" - podsumowała spotkanie dr Anna Zaroda – Dąbrowska, Rzeczniczka ds. Etyki Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie.

Na koniec uczestnicy zwiedzili naszą Akademię. Kolejne spotkania Sieci już niebawem!

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele z następujących uczelni:

• Uniwersytet Jagielloński (w tym Bezpieczni UJ)
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie