W piątek 23 kwietnia 2022 w budynku głównym Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie przy pl. Matejki 13 odbyło się spotkanie z okazji Świąt Wielkiej Nocy w kościele prawosławnym i grekokatolickim, na które zaproszeni zostali nasi goście z Ukrainy - wykładowcy i studentki.

Gospodarzami spotkania byli JM Rektor prof. Andrzej Bednarczyk oraz Prorektor ds. studenckich i kształcenia dr hab. Roberta Sowa, prof. ASP.

Gościem honorowym była Wicekonsul Ukrainy Iryna Yaremchuk. Warto wspomnieć, iż wsparcie dla studentów z Ukrainy oraz środowisk pedagogicznych jakie płynie ze strony ASP w Krakowie ma miejsce od dłuższego czasu i rozpoczęło się na długo przed wybuchem wojny na terytorium tego kraju.

W tym jakże trudnym dla wszystkich nas czasie takie spotkania zdecydowanie są okazją do potwierdzenia, iż wsparcie oraz pomoc nie są tylko jednorazowym incydentem.

Podczas spotkania można było poczuć namiastkę świątecznej atmosfery oraz wymienić się wzajemnie swoimi odczuciami. Zgromadzeni uczestnicy mogli też skosztować tradycyjnych ukraińskich świątecznych przysmaków i ciast.