Zachęcamy studentów uczelni artystycznych z Ukrainy do odbycia stażu artystycznego w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w semestrze letnim roku akademickiego 2022/2023.

Staż artystyczny polega na realizacji indywidualnego programu artystycznego pod opieką nauczyciela akademickiego w murach ASP na wybranym Wydziale. Staż trwa od lutego do końca maja br. i jest bezpłatny, a stażyści otrzymują stypendium.

Osoby zainteresowane stażem składają następujące dokumenty:

1. podanie o przyjęcie na staż artystyczny w semestrze letnim, uzupełniony kwestionariusz osobowy oraz oświadczenie

2. portfolio

3. kserokopię dokumentu potwierdzającego fakt przybycia do Polski po 24 lutego 2022 r. tj.:

1) zaświadczenia wystawionego przez polską Straż Graniczną przy wjeździe do Polski od dnia 24 lutego 2022 r. lub

2) paszportu (strona ze zdjęciem i danymi osobowymi oraz strona z pieczątką wjazdu do Polski od dnia 24 lutego 2022 r.) lub

3) zaświadczenia o nadaniu numeru PESEL ze statusem UKR.

4. zaświadczenie z uczelni macierzystej lub inny dokument potwierdzający posiadanie statusu studenta.

Dokument można przesłać pocztą tradycyjną na adres: Plac Matejki 13, 31-157 Kraków lub złożyć osobiście na Dzienniku Podawczym ASP - Plac Matejki 13, parter, pokój 001 w terminie do 27 lutego 2023 r.

Wzory wymaganych dokumentów do pobrania tutaj: Podanie o staż artystyczny Kwestionariusz osobowy Oświadczenie Szczegółowe informacje dotyczące stażu dostępne są tutaj: zarządzenie nr 56/2022.

Więcej informacji:
Dział Nauczania
Marta Kalandyk

Staże finansowane są w ramach projektu pn. „Zintegrowany Program Rozwoju ASP w Krakowie” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Priorytet III „Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i kraju”, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych, w ramach umowy o dofinansowanie nr POWR.03.05.00-00-z066/18, podpisanej z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Анкета для студентів з України

Заохочуємо студентів мистецьких вишів з України пройти мистецьке стажування в Академії мистецтва в Кракові протягом літнього семестру 2022/2023 навчального року.

Мистецьке стажування полягає у виконанні індивідуальної мистецької програми під керівництвом академічного викладача в стінах Академії мистецтв на обраному факультеті. Стажування триває з лютого до кінця травня цього року, воно безкоштовне, а стажери отримують стипендію.

Особи, зацікавлені у стажуванні, подають такі документи:

1. прохання про зарахування на мистецьке стажування протягом літнього семестру, заповнена персональна анкета та заява
  2. портфоліо
  3. ксерокопія документа, що підтверджує прибуття до Польщі після 24 лютого 2022 року, а саме:

1) довідка, видана польською прикордонною службою при в’їзді до Польщі після 24 лютого 2022 року, або

2) паспорт (сторінка з фотографією і особистими даними, а також сторінка зі штампом про в’їзд до Польщі після 24 лютого 2022 р.) або

3) довідка про присвоєння номера PESEL зі статусом UKR.

1. довідка зі свого університету або інший документ, що підтверджує статус студента.

Документи можна надіслати звичайною поштою на таку адресу: Plac Matejki 13, 31-157 Kraków, або подати особисто в канцелярію Академії мистецтв - площа Матейка, 13, перший поверх, кімната 001 до 27 лютого 2023 р.

Зразки необхідних документів можна завантажити тут:

Прохання про зарахування на мистецьке  стажування
Персональна анкета
Заява
Детальна інформація про стажування надана тут: розпорядження № 56/2022.

Додаткова інформація:
Навчальний відділ