Studenci ASP w Krakowie oraz ich opiekun, prof. Piotr Korzeniowski (WM, opiekun mobilności w ramach programu Erasmus+), wzięli udział w obozie artystycznym oraz letnich, międzynarodowych warsztatach artystycznych zorganizowanych w ramach programu ERASMUS BIP (Bended Intensive Programme).

W miejscowości Noszvaj, odbył się międzynarodowy obóz artystyczny dla studentów sztuk pięknych, organizowany przez Instytut Sztuk Pięknych i Teorii Sztuki Uniwersytetu im. Karola Eszterházyego. Dzięki programowi Erasmus+, dziewięciu studentów z Oradei, jedenastu z Krakowa - studenci krakowskiej ASP, oraz siedem osób z Egeru miało okazję tworzyć w pobliżu Farkaskő NBME – Kolonii Artystycznej w Noszvaju.

Studenci, kształcący się w zakresie malarstwa, grafiki i animacji, podjęli wyzwanie pracy z naturalnymi materiałami, której celem było sformułowanie i zaprezentowanie nowych idei dotyczących relacji człowieka z naturą.

W ramach obozu artystycznego odbyły się letnie, międzynarodowe warsztataty artystyczne. Organizator warsztatów - SUMMER CAMP in Noszvaj przygotował wystawę, na którą złożyły się efekty pracy studentów i opiekunów biorących udział w przedsięwzięciu. Wernisaż wystawy miał miejsce w niedzielę 28 sierpnia 2022 roku, w Domach Jaskiniowych w Noszvaju.

To jednak nie koniec międzynarodowej współpracy między studentami i koordynatorami działań. Po tegorocznej edycji w Noszvaju na Węgrzech studenci spotkają się ponownie w Oradei w Rumunii i w Krakowie, w Polsce. Wydział Sztuk Pięknych Chrześcijańskiego Uniwersytetu Partium w Oradei oraz Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki planują w najbliższych latach organizację wspólnych wydarzeń.