Rekrutacja na rok akademicki 2013/2014

Studium Pedagogiczne Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie skierowane jest dla studentów wszystkich form i kierunków studiów prowadzonych w Akademii, którzy ukończyli co najmniej dwa lata nauki oraz pozostało im do zakończenia kształcenia kierunkowego również nie mniej niż dwa lata studiów.

Zgodnie z Regulaminem Studium Pedagogicznego student jednolitych studiów magisterskich lub studiów drugiego stopnia musi zakończyć program Studium Pedagogicznego do końca okresu kształcenia kierunkowego w ASP.

* W przypadku ukończenia studiów pierwszego stopnia kontynuacja zajęć na Studium Pedagogicznym jest możliwa jedynie wraz z podjęciem studiów drugiego stopnia (pełnię kwalifikacji pedagogicznych uzyskuje się dopiero po ukończeniu studiów magisterskich).
W związku z powyższym zainteresowani studenci są zobowiązani do złożenia oświadczenia, że zapoznali się z warunkami rekrutacji, realizacji programu i zarządzeniami dotyczącymi opłat za Studium Pedagogiczne.

Opłata semestralna według Zarządzenia Rektora nr 39, 42 i 44 wynosi 300,00 zł. – płatna do dnia wpisu na Studium Pedagogiczne.

Program Studium jest realizowany w okresie czterech semestrów, kończy się egzaminem dyplomowym i uzyskaniem Świadectwa ukończenia Studium Pedagogicznego.

Studium obejmuje następujące przedmioty:

• Metodyka nauczania wiedzy o sztuce,
  • Metodyka nauczania sztuki z elementami pedagogiki,
  • Metodyka nauczania rysunku i malarstwa,
  • Psychologia ogólna i rozwojowa,
  • Upowszechnianie kultury,
  • Emisja głosu.

Ponadto studenci zobowiązani są do odbycia 150 godzin pozytywnie ocenionych praktyk pedagogicznych po I roku nauki.

Limit przyjęć

30 miejsc

Postępowanie

kwalifikacyjne