Departament Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej informuje uprzejmie, iż ze względu na niepełne wykorzystanie miesięcy stypendialnych zadeklarowanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla cudzoziemców przyjmowanych w polskich uczelniach artystycznych w roku akademickim 2011/2012 i 2012/2013 w ramach programu CEEPUS, istnieje możliwość przyjmowania na staże artystyczne z tzw. puli FREEMOVER studentów oraz pracowników naukowych akredytowanych uczelni w kraju zamieszkania, którzy nie są członkami sieci Programu CEEPUS.

Pragniemy podkreślić, że minimalny okres pobytu dla studentów wynosi 3 miesiące, dla nauczycieli akademickich zaś 1 miesiąc (6 godzin wykładów).

Jednocześnie informujemy o możliwości delegowania kandydatów z Polski na uczelnie zagraniczne w ramach stypendiów CEEPUS freemover na poniższych zasadach.

Więcej informacji dotyczących przyjmowania studentów i nauczycieli akademickich w ramach stypendiów CEEPUS można uzyskać w NCO Poland, u p. Michała Skowrońskiego

Biuro Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej

Polskie Biuro CEEPUS – National CEEPUS Office Poland

ul. Ogrodowa 28/30