Fundacja „Grazella” im. Marii Anny Siemińskiej po raz kolejny przyznała młodym artystom stypendia w zakresie malarstwa, literatury i muzyki.

Jury w składzie: prof. Stanisław Tabisz (Prezes Fundacji), mec. Wiesława Chmielowska (Wiceprezes Fundacji), Joanna Warchoł (członek jury, ekspert w zakresie malarstwa), prof. Gabriela Matuszek (członek jury, ekspert w zakresie literatury) oraz prof. Jan Pilch (członek jury, ekspert w zakresie muzyki) wyróżniło studentów, doktorantów oraz absolwentów wyższych uczelni artystycznych.

Jury i laureaci

Tegorocznymi laureatami zostali:

- w dziedzinie malarstwa Katarzyna Karpowicz

- w dziedzinie literatury Joanna Stryjecka (Starkowska)

- w dziedzinie muzyki Mateusz Pałka

Tegoroczni laureaci od lewej Joanna Stryjecka Mateusz Palka Katarzyna Karpowicz

Rozdanie nagród odbyło się w piątek, 29 listopada 2019 r. w Auli krakowskiej ASP.

Spotkanie było okazją do zapoznania się z twórczością laureatów poprzedniej edycji konkursu, Marty Kawiorskiej (w dziedzinie malarstwa), Michała Piętniewicza (w dziedzinie literatury) i zespółu Duo Ardente (w dziedzinie muzyki)

Kandydatów zgłaszać mogli dziekani wydziałów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz stowarzyszenia i związki twórcze działające w Krakowie, a także powołani przez prezesa Zarządu Fundacji eksperci oceniający zgłoszone kandydatury.