Fundacja Grazella ogłasza konkurs stypendialny w zakresie literatury, muzyki i malarstwa dla młodych artystów.

Zgłoszenia do konkursu Stypendium Fundacji Grazella - wraz z dokumentacją wizualną dorobku artystycznego zgłoszonych kandydatów oraz rekomendacjami - składać mogą dziekani wydziałów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz stowarzyszenia i związki twórcze działające w Krakowie, a także powołani przez prezesa Zarządu Fundacji eksperci oceniający zgłoszone kandydatury.

Zgłaszani do stypendium mogą być studenci, doktoranci oraz absolwenci wyższych uczelni artystycznych w wieku do 35 roku życia.

Stypendium Fundacji Grazella w 2019 roku jest jednorazowe i wynosi 7 000,- zł (brutto) dla każdego laureata z trzech dziedzin sztuki.

Zarząd Fundacji powoła trzech ekspertów, którzy zapoznają się ze zgłoszeniami oraz rekomendacjami i przygotują swoje propozycje wraz z uzasadnieniami do przyznania stypendium. Ostateczną decyzje o przyznaniu trzech stypendium podejmie na specjalnym posiedzeniu powołane Jury.

Jury stypendialne stanowić będą:

• prof. Stanisław Tabisz - rektor ASP w Krakowie, prezes Zarządu Fundacji
  • mec. Wiesława Chmielowska – wykonawca testamentu fundatora, członek Zarządu Fundacji
  • ekspert w zakresie literatury
  • ekspert w zakresie muzyki
  • ekspert w zakresie malarstwa

Zgłoszenia kandydatów, wraz z dokumentacją dorobku artystycznego i rekomendacjami, należy składać w rektoracie ASP w Krakowie od poniedziałku do piątku (w godz. 9.00 – 15.00) w nieprzekraczalnym terminie do 18 listopada 2019 roku, do godz. 15.00.

Stypendia Fundacji Grazella wręczone będą 29 listopada 2019 roku podczas uroczystości w Auli ASP w Krakowie.