W dniu 9 października Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się inauguracja roku akademickiego 2020/2021 w Szkole Doktorskiej Akademii Sztuk Pieknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Słowo powitalne wygłosił Dyrektor Ogrodu, dr hab. Michał Węgrzyn, odnosząc się do historii placówki oraz do rodzącej się współpracy z ASP. Prorektor ASP, dr hab. Agata Kwiatkowska – Lubańska przywitała zebranych oraz w imieniu Rektora zapewniła o wsparciu dla Szkoły Doktorskiej. Do studentów zwróciła się następnie mgr Paulina Krupa, przewodnicząca Samorządu Doktorantów, zachęcając ich do działalności w jego strukturach.

Następnie nowych studentów przywitał dr hab. Bogdan Achimescu, dyrektor Szkoły Doktorskiej ASP. Po praktycznych informacjach przekazał im „remiks tekstów teoretyków edukacji.

Bogdan Achimescu – o Szkole – rysunki ilustrowane fragmentami z tekstów teoretyków edukacji. from bogdescu on Vimeo.

Szkoła Doktorska ASP jest elitarną jednostką kształcącą w dziedzinie sztuki. O miejsce na studiach walczyło wielu znakomitych artystów i artystek. Przy ceremonii immatrykulacji w kolejce po (wirtualne) indeksy stanęli: Grzegorz Demczuk, Natalia Legutko-Mecnarowska, Piotr Madej, Paweł Siodłok, Kinga Syrek i Katarzyna Wołczyńska. Kształcenie w Szkole Doktorskiej trwa trzy lata i kończy się obroną pracy doktorskiej.