Wszystkich, którzy właśnie podejmują pierwszą pracę lub od niedawna są zatrudnieni albo tych, którzy chcą wiedzieć więcej tj. studentów i absolwentów zapraszamy na szkolenie "Szlakiem pierwszej pracy". Zajęcia odbędą się 28 maja 2015 o godz. 12.15-14.15 w Auli Akademii Sztuk Pięknych na pl. Matejki 13. Szkolenie poprowadzi inspektor Magdalena Gaweł.

Ilość uczestników jest ograniczona do ilości miejsc w Auli.

Plan szkolenia

I. Część  merytoryczna  szkolenie z zakresu prawa pracy.
Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie - inspektor pracy Magdalena Gaweł
1. Stosunek pracy
Umowa o pracę
- rodzaje umów o pracę, forma i treść umowy o pracę
- rozmowa kwalifikacyjna – o co wolno pytać pracownika, a co pracodawcę?
- rozwiązanie i wygaśnięcie umowy o pracę
2. Jak uniknąć podstawowych błędów zawierając umowę o pracę?
3. Uwaga na „praca na próbę”!
4. Inne formy zatrudnienia
5. Umowa o pracę a umowa cywilnoprawna
6. Wynagrodzenie za pracę – składniki, wypłata i jego ochrona
7. Czas pracy – podstawowe zagadnienia -  system i wymiar czasu pracy,  przerwy i odpoczynki oraz praca w godzinach nadliczbowych
8. Urlop wypoczynkowy - nabycie prawa do urlopu pierwszego i kolejnego, wymiar urlopu, zasady jego udzielania
9. Gdzie szukać pomocy w razie problemów w pracy?
Inspektor pracy będzie mówił głównie o formach zatrudnienia, rodzajach umów,  na co zwrócić szczególną uwagę na starcie, gdzie szukać pomocy w razie problemów, odpowie na pytania zainteresowanych.

II. „Jak budować swój wizerunek w firmie?” - Teresa Walewska | HR Director|R.R. DONNELLEY EUROPE Sp. z o.o.,
Pracodawca  przedstawi od strony praktycznej
- na co trzeba zwracać uwagę podczas swojej prezentacji czy rozmowy kwalifikacyjnej,
-  jak  wyglądają  pierwsze dni w firmie?
-  co obecnie może być atutem nowych pracowników?
- jak budować własny wizerunek w firmie?
- jak budować właściwe relacje interpersonalne w nowym środowisku?
- dlaczego czasami lepiej powiedzieć, że czegoś się nie umie, niż kłamać?
- czego  pracodawca nie akceptuje u nowych pracowników, a z czym  często się spotyka?
- propozycje Firmy rozwoju dla studentów i absolwentów.
III. Pytania uczestników spotkania
Podczas  trwania spotkania  będą dystrybuowane ciekawe pozycje wydawnicze z zakresu prawa pracy i udzielane porady prawne.

Szkolenia są bezpłatne. Przewidywany czas szkolenia ok. 90 min. (w zależności od liczby pytań uczestników).

plakat szlakiem pp

szkolenie asp